РФ пригрозила Європі проблемами за протидію "Північному потоку-2"


Росія застерегла європейські країни від протидії будівництву газогону "Північний потік-2" та заявила про готовність до транзиту газу через Україну лише на російських умовах

Про це заявив заступник голови МЗС РФ Олександр Панкін, передає Deutsche Welle. Об этом сообщает incident-info.in.ua со ссылкой на СМИ.

Чиновник сказав, що якщо "Північному потоку-2" чинитимуть опір для збереження транзиту Україною, то "цей номер не пройде".

"Ми готові продовжувати український транзит, але на тих умовах, які потрібні нам", — сказав Панкін.

Представник РФ також пригрозив імовірними проблемами для європейських споживачів у разі перешкоджанні "Північному потоку-2" на тлі відсутності домовленості щодо транзиту Україною.

  • Нагадаємо, Німеччина дозволила будувати 55 км російського "Північного потоку-2" у своїх територіальних водах. Канцлер Ангела Меркель вважає, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини не загрожує енергетичній безпеці Європи.
  • В ЄС схвалили зміни в законодавстві, які дозволять контролювати газопровід в обхід України. Данія ухвалила закон, який може завадити будівництву "Північного потоку-2". Польща планує побудувати власний газопровід до Данії по дну Балтійського моря. Комітет Європарламенту з енергетики підтримав "газові" зміни, що завадять будівництву "Північного потоку-2". В Єврокомісії заявили, що не підтримають "Північний потік-2".
  • США виступають проти "Північного потоку-2" і припускають запровадження санкцій, а також пропонують Європі газ замість російського.
  • Німеччина дозволила будівництво 30 км російського газогону "Північний потік-2" у своїй виключній економічній зоні. Фінляндія дозволила Росії будувати "Північний потік-2". Австрійський канцлер підтримав будівництво "Північного потоку -2".
  • Ангела Меркель наголосила на необхідності збереження ролі України як транзитера російського газу до Європи.
  • Польща заявила, що не припинить блокувати будівництво "Північного потоку-2". США попередили про "багато засобів" зупинити "Північний потік-2".
  • Міністр економіки Німеччини заявив, що ФРН не відмовиться від Північного потоку-2 навіть попри агресію РФ у Азовському морі.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/02/11/rf_prygrozyla_yevropi_problemamy_za_protydiyu_quotpivnichnomu_potoku_2quot”

ТОП новости

Вход